Med

Přírodní sladidlo, zdroj zdaví i krásy. To vše můžeme říct o produktu nesmírně pracovitých včel, bez kterých bychom si život na zemi představili jen težko.

Včely ale neprodukují pouze med. Mezi jejich další neméně důležité produkty které můžete na těchto stránkách nalézt patří například propolis, vosk nebo pyl.

Jak vzniká med?

Med obsahuje:

Cukry

Med je složen z jednoduchých cukrů, převážně fruktózy 35-45% a glukózy 30-35%. Obsah sacharózy je v rozmezí okolo 1-4%. Pro tělo je to okamžitý zdroj energie. U květových medů je součet jednoduchých cukrů vyšší než u medovicového.

Voda

Dalším prvkem obsaženým v medu je voda, jejíž podíl by neměl překročit více jak 20%. Včely ukládají do voskových plástů tzv. sladinu (nektar s vysokým obsahem vody) nebo medovici. Obě tyto látky, které včely přetvářejí na med mají ale vysoký obsah vody, kterou včely postupně vysušují.

Minerální látky

Med obsahuje maximálně 1% minerálních látek. U medovicového medu je obsah vyšší než u medů květových. Z nejvýznamnějších minerálních látek jsou to například, draslík, sodík, vápník, hořčík, dále pak ve stopových prvcích železo, zinek, měď.

Vitamíny

Jedná se především o provitamín A, vitaminy skupiny B (B1,B2,B3,B6B7,B12), C,D,H,K,P.

Pyl

V medu jsou obsaženy také pylová zrna jednotlivých druhů rostlin. Pyl má příznivé účinky na krevní oběh. Pyl obsahuje všechny nezbytné aminokyseliny. Obsah vytaminů v pylu je mnohem vyšší nez v samotném medu.